Jesteś tutaj: Start / mpotęga

mpotęga

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Słodkie szaleństwa piernikowe ...

Słodkie szaleństwa piernikowe ...

Uczniowie po zapoznaniu się z przelicznikami jednostek – wpuścili matematykę do kuchni !!! Na zajęciach warsztatowych cudownie dekorowali słodkie pierniczki – ale nie takie zwyczajne – były to ciasteczka w kształcie znanych figur geometrycznych – utrwalaliśmy poznane własności wielokątów, wyszukiwaliśmy figury podobne, te które mają osie symetrii a także te , które maja przekątne . Wypisywaliśmy na nich literki aby utworzyć hasło naszego projektu „ Z matematyka przez życie „ A później była degustacja – zapach pierniczków , ich niepowtarzalny wygląd i smak na długo pozostanie w naszej pamięci,

29 listopada 2021
Przejdź do - Kuchenne przeliczniki

Kuchenne przeliczniki

Ważymy, przelewamy , ważymy , przelewamy …..

Uczniowie na zajęciach ważyli podstawowe produkty spożywcze – kaszę, ryż , wiórka kokosowe, mąkę , cukier...
Przelewali wodę do szklanek i filiżanek
 Przy użyciu łyżeczki, łyżki ,szklanki i filiżanki odmierzali gramy , dekagramy , ćwierć litry i litry … porównywali i zamieniali jednostki
Nauka przez zabawę dostarczyła wielu wrażeń .
Efektem pracy jest uaktualniony kącik matematyczny.

3 listopada 2021

Konkurs matematyczny

Regulamin konkursu matematycznego w ramach realizacji projektu mPotęga „ Zastosowanie matematyki w życiu codziennym ”
 
CELE KONKURSU
1. Rozbudzenie zamiłowania do matematyki.
2. Upowszechnianie i popularyzacja matematyki wśród uczniów – kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.
3. Kształtowanie umiejętności dostrzegania matematyki w rożnych dziedzinach życia.
4. Promowanie młodych talentów .
ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE :
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opatowie.
2.Informacje o konkursie publikowane są: na stronie internetowej szkoły oraz przekazywane uczniom przez nauczycieli matematyki.
WARUNKI KONKURSU:
1. Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny.
2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub technicznej dowolną techniką w formacie A3 lub na brystolu przedstawiającą zastosowanie matematyki w życiu codziennym.
3. Każdy uczestnik może zaprezentować 1 pracę.
4.Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa na wykorzystanie prac w publikacjach na stronie internetowej szkoły i na rozpowszechnianie wizerunku w Internecie, w tym na stronach www.mfundacja.pl, www.mbank.pl, www.mpotega.pl oraz na profilach mBanku na portalach internetowych takich jak facebook, youtube oraz w materiałach promocyjno informacyjnych (w tym filmach i prezentacjach) przedstawiających program „mPotęga” i/lub działalność społeczną Fundacji mBanku.".
5.Zgłoszenie pracy na konkurs jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że praca złożona na konkurs zostaławykonane osobiście.
6.Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez opiekunów prawnych nieletnich uczestników na zbieranie, przetwarzanie i prezentację danych osobowych oraz na wykorzystanie praw autorskich przez organizatora w celach promocyjno – reklamowych, w tym przetwarzania i publikowania.
7.Prace po prezentacji przechodzą na własność organizatora.
8.Prace nie mogą narażać niczyjej godności i ogólnie przyjętych zasad moralnych, nie mogą ośmieszać, zawierać treści obraźliwych i wulgarnych.
OCENA PRAC KONKURSOWYCH :
1.Jury konkursu dokona oceny prac pod względem artystycznym i tematycznym.
2.Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
TERMINY :
1. Prace przynosimy do 5.11. 2021 r ( przekazujemy nauczycielom matematyki)
2.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7.11..2021 r
3. Nagrodzone prace umieszczone zostaną na gazetce przy sali 13. JURY KONKURSU : Teresa Kolasa Aneta Partyka Dyrektor szkoły Joanna Bińczak.
 
 
 

 

 
 
 
 
1 listopada 2021
Przejdź do - Turniej z przeszkodami matematycznymi

Turniej z przeszkodami matematycznymi

 W dniu 20.10.2021 r odbył się turniej z przeszkodami matematycznymi zorganizowany dla uczniów klas IV i V naszej szkoły. Przedstawiciele tych klas z wielkim zaangażowaniem pokonywali „przeszkody matematyczne” rozwiązując skomplikowane zadania w przygotowanych stacjach zadaniowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, woli walki i umiejętności pracy w zespole - a w szczególności zwycięskiej „trójce” z klasy IV b. Po turniejowych trudach na uczniów czekała smaczna niespodzianka w pobliskiej Pizzerii. Ten dzień – pełen wrażeń na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników turnieju.

25 października 2021

Blog matematyczny

                Cześć!      

Jesteśmy uczniami klasy 8b i naszym zadaniem jest prowadzenie matematycznego bloga z dedykacją dla klas siódmych oraz ósmych. Mamy na celu lepsze przygotowanie was do egzaminu poprzez różnorodne wpisy, które pozwolą na utrwalenie materiału. Co więcej, dążymy do tego, abyście poprawili swoje oceny z matematyki - chcemy nie tylko tłumaczyć, ale także przygotowywać dla was ćwiczenia związane z tematem. Oczywiście jesteśmy otwarci na pomysły czytelników, więc czekamy na propozycje, jeżeli czegoś nie rozumiecie lub po prostu chcecie poćwiczyć zadania.

Zapraszamy!  https://mateblogsql.blogspot.com/

Mamy nadzieję, że się polubimy i zostaniecie z nami na dłużej!

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

8 października 2020
Przejdź do - Warsztaty "Origami"

Warsztaty "Origami"

W czasie trwania projektu finansowanego przez Fundacje mBanku, w miesiącu listopad odbywały się  warsztaty online „Origami”dla uczniów klas VII – VIII . Uczniowie zostali zapoznani, w jaki sposób buduje się bryły z papieru bez używania kleju. Przez spotkania online zespół opracował materiał z którego uczniowe korzystali w domu. Efektem końcowym zajęć były przesłane zdjęcia  zbudowanych brył przez uczniów (niektórzy uczniowie pracowali ze swoimi rodzicami). Uczniowie przekonali się, jak czasochłonna i pracochłonna jest sztuka origami.

2 grudnia 2020
Przejdź do - II MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

II MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

Nasza szkoła otrzymała dotację z Fundacji mBank w formie jednorazowej  pomocy  finansowej, która  przeznaczona jest  na  projekt z zakresu edukacji matematycznej. Pierwszym zadaniem naszego projektu było przeprowadzenie  matematycznej gry terenowej. Uczestnicy klas ósmych i siódmych, aby rozwiązać zadania matematyczne musieli odnaleźć stanowiska na terenie Opatowa. Zadania polegały na wykorzystaniu matematyki w życiu codziennym i wymagały współpracy rodziców i dzieci. Wszystkie grupy włożyły moc zaangażowania, radości i umiejętności. Poziom był bardzo wyrównany. W związku z tym musiała odbyć się dogrywka. I miejsce z klas siódmych zajęła  klasa VIIC, a z klas ósmych  uczniowie z klasy VIIIb. Konkurencja zakończyła się ogniskiem. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

30 września 2020
Przejdź do - Turniej planszwy

Turniej planszwy

Dnia 10.12.2019 w naszej szkole odbył się Turniej Gier Planszowych.

11 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Turniej planszwy
Przejdź do - Oryginalny wielościan

Oryginalny wielościan

W ramach koła matematycznego uczniowie klas 4, 5 i 6 wykonali figury przestrzenne. 

30 listopada 2019
Czytaj więcej o: Oryginalny wielościan