Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Autyzm

29 listopada 2021
Przejdź do - Klasa 0b w Dniu Pluszowego Misia w naszej szkole.
Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy, jak co roku - ,,Dzień Pluszowego Misia”. Mimo nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek - ,,moda” na misie nie przemija. Tego dnia każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ze swoim przyjacielem.

        W zerówce ten dzień przebiegał pod hasłem - ,,Z Misiem za pan brat”. W klasach 0 - III wyświetlane były bajki i filmy, których bohaterami były misie; dzieci bawiły się przy piosenkach o misiach. Prace plastyczne przedstawiały ,,Portret Misia” wykonany różnymi technikami.

        Uczniowie poznali historię powstania pluszaków; zapoznali się z książkami na wystawie o tytule - ,,Przygody znanych misiów”. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z dużą sylwetą Misia i zdjęcie w ,,Kąciku Kubusia Puchatka” z jego ulubionym przysmakiem - ,,miodkiem”.

        Pani bibliotekarka czytała dzieciom w świetlicy szkolnej książki z Misiami - bohaterami. Atrakcje zakończyła degustacja ciasteczek w kształcie bohatera dnia.

        Ten dzień był radosny, pełen uśmiechów i wspólnej zabawy. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne ,,Święto Pluszowego Misia”. Najważniejszy, główny cel imprezy - wspólna, zgodna zabawa - został osiągnięty. Zdjęcia z imprezy w galerii.

25 listopada 2021
Przejdź do - WF z AWF

WF z AWF

W ramach Sport Klubów prowadzone są w naszej szkole dodatkowe zajęcia sportowe. Mają one na celu poprawę kondycji fizycznej ; izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym dzieci po okresie hipokinezji w czasie epidemii SARS-Co V-2. Odpowiednio dobrane zajęcia sportowe sprawiają przyjemność. Każdy uczeń, niezależnie od fizycznych możliwości, preferencji czy osobowości znajdzie tu coś dla siebie. O utrakcyjnienie ćwiczeń i gier ruchowych zadbała również pani dyrektor J. Bińczak-zakupiła z myślą o tych zajęciach przybory i zabawki sprawnościowe. Dzieci chętnie z nich korzystają. Naprawdę warto ćwiczyć,  a więc - do dzieła!

 Nauczyciele prowadzący te zajęcia zostali odpowiednio przeszkoleni oraz uzyskali certyfikaty Wf z AWF

25 listopada 2021
Przejdź do - „ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

„ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

Głównym inicjatorem i koordynatorem akcji jest p. Joanna Bińczak  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie.
W naszej szkole „Grupa Wsparcia Dzieci Dzieciom” od kilku lat prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych i społecznych. Każdego roku staramy się wspomóc inne dziecko. Cały rok szkolny  zbieramy plastikowe nakrętki, a następnie przekazujemy je konkretnej rodzinie lub fundacji. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi(nakrętki są przeznaczone na leczenie,  rehabilitację lub  sprzęt medyczny  chorych dzieci).
W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mocno zaangażowali się w pomoc Igusi Kaczmarczyk z Opatowa. Iga choruje na SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla zdrowia i życia Iguni jest najdroższy lek na świecie – terapia genowa, która kosztuje ponad 9 mln złotych.

24 listopada 2021
Przejdź do - Robotyka w "Dwójce"

Robotyka w "Dwójce"

Wyobraźmy sobie zadanie szkolne dla ucznia: zbudowanie robota, zaprogramowanie go…. Czy to szkoła przyszłości? Trudno w to uwierzyć, ale

22 listopada 2021
Czytaj więcej o: Robotyka w "Dwójce"
Przejdź do - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

17 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Zanim pierwszaki zostały  przyjęte  do grona społeczności szkolnej musiały  przedstawić to, czego się już w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpiły  do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo trudnych pytań.

Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło też słodkości od rodziców.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

21 listopada 2021
Przejdź do - Tolerancja

Tolerancja

Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności.

17 listopada 2021
Czytaj więcej o: Tolerancja
Przejdź do - Spotkanie z kuratorem sądowy

Spotkanie z kuratorem sądowy

W dniu 16 listopada 2021r. odbyły się spotkania  z uczniami  naszej szkoły
z kuratorem zawodowym p. Elżbietą Szczęśniak-Wasieczko- przedstawicielem Sądu Rejonowego w Opatowie.

17 listopada 2021
Czytaj więcej o: Spotkanie z kuratorem sądowy
Przejdź do - Prawidłowe żywienie uczniów- poznajemy zdrowe produkty żywieniowe

Prawidłowe żywienie uczniów- poznajemy zdrowe produkty żywieniowe


W listopadzie  2021r.  z inicjatywy pani Joanny Bińczak dyrektora szkoły odbyły  się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne w ramach projektu „Zdrowo jem,więcej wiem” dot. zdrowego odżywiania, piramidy zdrowia, zdrowego stylu życiaw oddziałach przedszkolnych i  klasach I-III szkoły podstawowej. Realizacja warsztatów była przeprowadzona przez pielęgniarkę dyplomowaną p. Jadwigę Kawalec, p. Dorotą Rowińska pielęgniarkę szkolną, p. M. Łasak  pedagoga szkolnego.
Zajęcia dot.  następujących  zagadnień:

  • Piramida zdrowego żywienia dzieci;
  • Zasady zdrowego żywienia dzieci;
  • Jak czytać piramidę?
  • Które produkty  wybierać?
  • Porcje i proporcje dla dziecka;

Wiek przedszkolny i szkolny  to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe,  prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową.
Cele warsztatów:
· Poszerzenie świadomości wśród uczniów w zakresie zdrowego odżywiania, zapobieganie nadwadze i otyłości u dzieci.
· Edukacja  w zakresie prawidłowego odżywiania - nabywanie wiedzy i umiejętności dbania o własne zdrowie.
· Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w zakresie odżywiania - kształcenie  dziecka.


16 listopada 2021
Czytaj więcej o: Prawidłowe żywienie uczniów- poznajemy zdrowe produkty żywieniowe