Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - #ŁączyNasPamięć

#ŁączyNasPamięć

Akcja Żonkile- Dzień 19 kwietnia 1945 roku już na zawsze w historii Warszawy i całego kraju zapisał się w sposób tragiczny, to właśnie w tym dniu doszło do wybuchu powstania w getcie. Dziś w naszej szkole wspominamy te wydarzenia. Dzięki inicjatywie pani dyrektor Joannie Bińczak uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję społeczną prowadzoną przez Muzeum Polin w Warszawie. Najmłodsze dzieci wykonały i przesłały zdjęcia pięknych prac plastycznych- żonkili, a także zdjęcia kwitnących kwiatów w ogródku, które są symbolem walki, szacunku i pamięci o powstaniu. Nasi starsi uczniowie tworzyli prace plastyczne techniką komputerową, a uczniowie klas 7-8 przygotowali plakaty upamiętniające wydarzenia 19.04.1943 r. Ponadto uczniowie klas IV-VIII biorą udział w cyklu zajęć edukacyjnych poprowadzonych przez nauczycieli historii, zapoznają się w najbliższych dniach z cyklem audycji i filmów przygotowanych przez Muzeum Polin.

Mamy nadzieję, że udział w tej akcji pozwoli naszym uczniom zrozumieć tragiczne wydarzenia okresu II wojny światowej, które miały miejsce na terenie naszego kraju, a także uwrażliwi na krzywdę drugiego człowieka, nauczy tolerancji, akceptacji i niesienia pomocy.

19 kwietnia 2021
Przejdź do - 81 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

81 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

  „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może

być wymazana z pamięci Europy”. (J.P.II)

W kwietniu obchodzimy rocznicę Zbrodni Katyńskiej – skrytobójczego mordu dokonanego przez Sowietów na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego. Ofiarami byli głównie znaczący obywatele państwa polskiego: oficerowie Wojska Polskiego i policji, urzędnicy administracji państwowej oraz przedstawiciele intelektualnych i kulturalnych elit Polski. Zginęli zakopani bezimiennie w masowych dołach cmentarnych

Każdego roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy rocznicę Zbrodni Katyńskiej realizując słowa Jana Pawła II: DZIEDZICTWO PRZEJĄĆ – POMNOŻYĆ – PRZEKAZAĆ. 

     W tym roku uroczystość odbyć się nie może, ale mimo tej trudnej sytuacji związanej

z epidemią miejmy w pamięci bohaterów spoczywających w mogile katyńskiej.

      Dla zachowania w pamięci młodego pokolenia świadectwa martyrologii ofiar, na lekcjach historii odbyły się pogadanki z uczniami. Uczniowie klas starszych przygotowali plakaty upamiętniające wydarzenia sprzed 81 lat.

19 kwietnia 2021

Przedszkola i żłobki wracają.

 

 

 

14 kwietnia 2021

DBI

12 kwietnia 2021

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zajęcia w formie stacjonarnej dla dzieci uczęszczających do oddziałów zerowych oraz dla uczniów I-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej  w Opatowie do 18 kwietnia 2021 r. będą odbywały się tak jak dotychczas w formie zdalnej.

W okresie trwania obostrzeń  podobnie jak do tej pory szkoła będzie prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki powinni wystąpić do dyrektora szkoły z wnioskiem  o objęcie ich dziecka opieką.

Uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę świetlicową w godzinach pracy świetlicy.

Do 18 kwietnia 2021 r. autobusy szkolne nie będą kursowały.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000065101.pdf

 

7 kwietnia 2021
Przejdź do - Krew oddana !!!

Krew oddana !!!

Oddana przez Ciebie krew jest bezcennym darem, więc nie wahaj się - Czyjeś życie zależy od Ciebie!♥️

Dziękujemy za dzielenie się krwią z potrzebującymi????????????️????️????️???? 70 osób zgłosiło się do punktu poboru krwi zorganizowanego w ubiegły czwartek w ????️Szkole Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie. ????Wśród krwiodawców znaleźli się policjanci z Opatowa, strażacy ochotnicy z Podola, członkowie stowarzyszenia „Pamięć” z Włostowa, pracownicy opatowskiego szpitala, uczniowie z Opatowskich szkół zawodowych, przedstawiciele starostwa i urzędów gmin z powiatu opatowskiego. 51 osób, które zostały zakwalifikowane, oddało łącznie 23 litry krwi.

7 kwietnia 2021
Przejdź do - ŚDA

ŚDA

Dziś 2 kwietnia 2022 roku obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Nasi uczniowie jak co roku włączyli się w obchody akcji pod hasłem ,,Razem dla Autyzmu". W związku z tym wydarzeniem w tym roku nieco inaczej nasi uczniowie na znak solidarności przekazali wirtualnie zdjęcia ????????????????Nie oceniaj????poznaj???? zrozum ????wspieraj???????????????? W tym dniu wszyscy pokazaliśmy , że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem????

2 kwietnia 2021
Przejdź do - Prace zdalne- prace wielkanocne
Przejdź do - Prace uczniów -Jajko wielkanocne, stroiki

Życzenia wielkanocne

1 kwietnia 2021