Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja

UWAGA!

Wszyscy uczniowie klas 1a, 5b, 8a, 8c uczestniczą w zajęciach lekcyjnych w trybie zdalnym na platformie Microsoft Teams, zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem zajęć od 25 października (poniedziałek) do 29 października (piątek) br.

Uczniowie pozostałych klas realizują naukę w trybie stacjonarnym.

23 października 2021

Życzenia z okazji DEN

14 października 2021
Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

„Zacną rzeczą jest nauczać”

Przywołane motto przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce dnia 14 października w naszej szkole. Obchodzone święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz zwraca uwagę na szczególne posłannictwo i rolę społeczną tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą – nauczycieli. Przygotowana uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ wymogi bezpieczeństwa w związku epidemią narzuciły konieczność ograniczenia liczby uczestników. Zaszczycili nas obecnością dostojni goście – pan burmistrz Grzegorz Gajewski ,wiceburmistrz- pan Marcin Słapek, którzy złożyli dyrekcji, gronu, uczniom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Na początku uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Joanna Bińczak, która powitała przybyłych, a następnie podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikiom administracji i obsługi  za rzetelną, pełną oddania pracę oraz wręczyła wyróżnionym nagrody okolicznościowe- Nagrody Dyrektora Szkoły .Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości była część artystyczna adresowana do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi Naszej Szkoły. Nie zabrakło tego dnia wzruszeń. Nostalgiczne piosenki pozwoliły choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów i zanucić znane refreny.  Samorząd Szkolny na ręce pani Dyrektor przekazał w życzenia i kwiaty. Na zakończenie Akademii pani Dyrektor Joannna Bińczak serdecznie podziękowała młodym artystom i ich nauczycielom  za przygotowanie uroczystości. Życzyła by nauczyciele byli zawsze dumni ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowają ich w swoich najlepszych wspomnieniach. Niech każdy postęp uczniów wynagradza trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość.

21 października 2021
Przejdź do - Wyjazd do kina Helios

Wyjazd do kina Helios

W dniu 12.10.2021r uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami pojechali do kina na projekcję filmu „Wyprawa do dżungli”. Wspólnie z głównymi bohaterami filmu przenieśliśmy się do urokliwej Amazonii, gdzie według legendy miało rosnąć drzewo o niezwykłych zdolnościach leczniczych. Niezwykłe tempo akcji i charyzmatyczna para głównych bohaterów, którzy potrafili zarówno rozśmieszyć, jak i wywołać wśród widzów szybsze bicie serca dostarczyła nam wielu emocji i na długo pozostanie w naszej pamięci.

12 października 2021
Przejdź do - Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

W ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" w piątek 08.10.2021r w klasach drugich zostały przeprowadzone zajęcia praktyczne. Dzieciaki przygotowywały różne pyszności. Mali kucharze z klasy 2a wykonali klasowa Księgę Przepisów oraz przygotowywali apetyczne i kolorowe kanapki. Natomiast Kucharze z klasy 2b po zapoznaniu sie z tym, w jaki sposób warzywa trafiają z pól do ich domów przygotowali pyszną sałatkę jarzynową. W klasach panowała miła atmosfera , było bardzo wesoło. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły , na koniec zajęć otrzymali od wychowawcy dyplomy Małego Kucharza. Było apetycznie i baaardzo pysznie ????

11 października 2021
Przejdź do - DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy.

We wtorek 5 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych.

Klasy 7 i 8 rozwiązywały quiz sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Uczniowie klas 4 –8 śpiewali piosenki w języku angielskim oraz wykazali się kreatywnością przebierając się za mieszkańców różnych krajów.

11 października 2021

#świętokrzyskieNIEhejtuje

Spot promujący kampanię Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza

#świętokrzyskieNIEhejtuje.

Dołącz do nas!, szanuj, nie hejtuj!

Zapraszamy do obejrzenia spotu inaugurującego kampanię Wojewody Zbigniewa Koniusza #świętokrzyskieNIEhejtuje Spot został zrealizowany na potrzeby kampanii przez Stowarzyszenie Sztuka Łączenia, które jest partnerem projektu.

https://youtu.be/AJqGz7yz8dI

 

·

 

6 października 2021
Przejdź do - Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

Dzień 4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Klasa 2a wykonała klasową mini wystawę swoich pupili. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, opowiadali o swoich zwierzątkach oraz słuchali informacji na temat tego właśnie dnia.

5 października 2021
Przejdź do - Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu

Każdego roku w pierwszy piątek października przypada światowy dzień uśmiechu. Z tej okazji klasa 2 b poznała legendę "O powstawaniu uśmiechu" oraz wzięła udział w lekcji kodowania . Dzieciaki były bardzo zadowolone,a uśmiech nie schodził im z twarzy.

3 października 2021

Dzwonki

 

Od 4 października 2021r. w naszej szkole obwiązuje nowy czas przerw międzylekcyjnych.

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12. 45 - 13.30

7.13.35 - 14.20

8. 14.25 - 15.10

1 października 2021